בית שי

צועדים קדימה בחול ובקודש.

קהל היעד: בית שי הוא בית ספר על יסודי ולומדים בו תלמידים בגילאי 14-21 עם
מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית.

מוטו: להצעיד את בית הספר קדימה כל הזמן, בכל המישורים, לטובת התלמידים.

אודות:

בית שי מעניק לתלמידים תוכניות למידה במורשת ומסורת, לשון, מתמטיקה, אמנות, חינוך גופני,
מדעים ואזרחות

מעבר לתוכניות הלמידה הרגילות הוא מתמקד, בעזרת אנשי הצוות המקצועיים וחדורי המטרה שלו,
בחיפוש וביישום מתמיד של תוכניות מיוחדות, בכמה מישורים, המעניקות לתלמידים ערך מוסף וכלים
לפיתוח יכולות אישיות לחיים עצמאיים מיטביים.

אחת מהתוכניות האלו היא כיתות במתכונת ישיבה, הנושאת את השם "תפארת שמואל"-

הכיתות הללו מעניקות לתלמידים את ההזדמנות להרגיש חלק מישיבה, גם דרך התכנים הלימודיים
הישיבתיים גם דרך הלבוש הישיבתי,

והן אף נקראות בשמות ישיבתיים: שיעור א', שיעור ב' וכו'

כיתות הישיבה נפתחו במטרה אחת: לספק לתלמידים חוויה של שייכות וחיבור לקהילה.

בבית שי קיימים מגוון חוגי העשרה המציעים לתלמידים מגמות מרתקות כמו מוזיקה, נגרות, בעלי חיים,
גינון ועוד

ובכל שבוע יוצאת קבוצת תלמידים ייעודית, הנמצאת לקראת יציאה מבית הספר, למרכז התעסוקה "קדם"
על מנת לתרגל עצמאות במרחב הציבורי ולשכלל את יכולות התעסוקה כדי שיוכלו להשתלב באופן
מיטבי בחיי הקהילה והעבודה.

משפט סיכום:

בית שי הוא בית ספר המכוון עשיה המקנה לתלמידים מגוון רחב במיוחד של כלים המכינים אותם
לחיי עצמאות מיטבית בקהילה, בתחומים הגשמיים והרוחניים.

החזון שלנו

מי אנחנו

העשיה שלנו

 

בבית הספר 'בית שי' שמנו לנו למטרה להצעיד את התלמידים קדימה כל הזמן, בכל המישורים. אנו מכוונים בבית הספר עשייה המקנה לתלמידים מגוון רחב במיוחד של כלים, כדי להכין אותם לחיי עצמאות מיטבית בקהילה, בתחומים הגשמיים והרוחניים. תפיסת היסוד המנחה אותנו היא שכל תלמיד הוא יציר כפיו של הבורא, ואנו פועלים לקדמו מתוך אהבה, משמעות, כבוד, בחירה, מוגנות ושמחה בהתאם לערכי החברה בה הוא חי.

בשנת 2003 הקמנו את 'בית שי' – בית ספר על יסודי לבנים בגילאי 14-21 עם מוגבלות שכלית התפתחותית קלה ובינונית. הצוות שלנו כולל: מורים מנוסים בהוראה אקדמית ובחינוך מיוחד, צוות פרא רפואי רב-מקצועי וסגל יועצים להשלמת המעטפת הטיפולית. כיום אנו מחנכים במקצועיות, במסירות ובאהבה כ-60 תלמידים מדי שנה.

אנו מקיימים בבית הספר תוכניות למידה במורשת ומסורת, לשון, מתמטיקה, אמנות, חינוך גופני, מדעים ואזרחות.

אנו מתמקדים בפיתוח תוכניות מקצועיות, ייחודיות וחדשניות בכמה מישורים, כדי לאפשר לתלמידים לקבל ערך מוסף וכלים לקידום יכולות אישיות לחיים עצמאיים מיטביים, בהתייחס להתפתחות החברה והטכנולוגיה.

אחת מהתוכניות שלנו היא כיתות במתכונת ישיבה, הנושאת את השם 'תפארת שמואל', ונקראות בשמות ישיבתיים: שיעור א', שיעור ב' וכו'. בכיתות הללו אנו מעניקים לתלמידים את ההזדמנות להרגיש חלק מישיבה, הן דרך התכנים הלימודיים הישיבתיים והן באמצעות הלבוש הישיבתי.
פתחנו את כיתות הישיבה במטרה אחת: לספק לתלמידים חוויה של שייכות וחיבור לקהילה.

אנו מקיימים מגוון חוגי העשרה המציעים לתלמידים מגמות מרתקות כמו: מוזיקה, נגרות, בעלי חיים, גינון ועוד.

בכל שבוע יוצאת קבוצת תלמידים ייעודית, הנמצאת לקראת יציאה מבית הספר, למרכז התעסוקה 'קדם' כדי לתרגל עצמאות במרחב הציבורי ולשכלל את יכולות התעסוקה, ע"מ להשתלב באופן מיטבי בחיי הקהילה והעבודה.

המיוחדים שלנו

פרויקט הדגל שלנו הוא ישיבת 'תפארת שמואל' כיתות במתכונת ישיבה עם סדרי לימוד לכל דבר, שיעור א', שיעור ב' וכו'. בכיתות הללו אנו מעניקים לתלמידים את ההזדמנות להרגיש תלמידי ישיבה של ממש, הן דרך התכנים הלימודיים הישיבתיים והן באמצעות הלבוש הישיבתי.

פתחנו את כיתות הישיבה במטרה אחת: לספק לתלמידים חוויה של שייכות וחיבור לקהילה. המענה הישיבתי מתכתב יחד עם מטרות העל של המוסד בפיתוח עצמאות התלמידים ושילובם בקהילות האם.  צוות הישיבה מורכב מתלמידי חכמים יראי שמיים מוכשרים מקצועית המעניקים מענה מקצועי בתחומי ההתפתחות השונים הזקוקים לתמיכה כגון בתחום השפתי, המוטורי, הרגשי וההתנהגותי.

הישיבה מנהלת סדר יום ישיבתי המתחיל בתפילת שחרית במניין ולאחמ"כ שיעורי קודש. בישיבה פועל בית כנסת מפואר ומושקע, בו מתפללים התלמידים במנין יומי פעיל וגם משמשים בתורנות בתפקידי חזן, גבאי, דרשן ועוד.  כך זוכים התלמידים לחוויית התפילה בציבור, ומוכשרים לעצמאות גם במישור התורני.

כחלק מתכנית ההשתלבות בקהילה התלמידים משתתפים בשיעורים כללים בבית המדרש וכן בפעילויות שונות המתקשרות לאורח חיים ישיבתי, כגון: מבחנים אצל גדולי הדור, לימוד בחברותות, ופעילויות תוכן מגוון בהיבטים ישיבתיים, כאשר כל אלו מכוונים להכין את התלמיד לחיי עצמאות תוך יכולת השתלבות מיטבית בקהילה.

 אנו מאמינים שהדרך הטובה עבור כל תלמיד היא שילוב בקהילת האם שלו. כלומר, בבית הכנסת, בקהילה השכונתית ובמשפחה. לתלמיד יש מקום של ממש תרתי משמע: מקום ישיבה פיזי קבוע, ובאישיותו כחלק מהקבוצה. כך הוא יכול להשתלב באופן מיטבי ומצליח להרחיב את מעגלי התקשורת, החברה העשייה והעצמאות שלו, דרך הסביבה המוכרת והבטוחה שתתמוך ותלווה אותו. קהילת האם מתאפיינת בעיקר בנוסח התפילה ובמוטיבים ייחודיים לכל תלמיד כפי שורש מוצאו.

 

בשנה זו אנו מרחיבים את מעגל העשייה שלנו במודעות לאורח חיים בריא ובהתייחסות למודעות גוף. בישיבה נבנתה תוכנית ייחודית המשלבת בין כל תחומי התנועה והמוטוריקה, בשילוב אנשי מקצוע המובילים בתחום. לאורך כל סדר היום מוטמעות פעילויות סנסוריות מוטוריות, במטרה לחזק את תפקודם התנועתי והמוטורי של התלמידים, ולהביא למודעות גוף ונפש דרך פעילויות הרפיה ונשימות ואורח חיים בריא.

 

תפיסת העל של מוסדנו היא הסתכלות "על" המתייחסת למכלול תחומי ההתפתחות ורואה קשר ישיר בין בתפקודי התחומים. כאשר נבנית תכנית עבודה עבור תלמיד, ייבחרו מטרות חוצות תחום אשר ניתן יהיה לחזקן דרך כל פעילות ועשיה. אנו מאמינים גם בקשר בין מעגלי החיים והסביבה של התלמיד: משפחה- ישיבה- קהילה. כאשר כל אחד מאלה עובד בשיתוף פעולה עם רעהו בשפה אחת ובדרכי עבודה משותפות – תפקוד התלמיד ייעלה והוא יפתח מיומנויות שישרתו אותו באורח חיים עצמאי ומיטיב. 

דברו איתנו

בית הספר 'בית שי'

מעוניינים לשמוע פרטים? מלאו את הטופס המצורף:

Ourstories#

ליל שישי
בלי מילים!

האקשן זה בחצר!
אתם חייבים לראות!

שששש…
שהמורה לא תשים לב

שאני בתוך היצירה,
אני שוכחת מהכל!

יום אפייה יאמיי!
הצצה למטבח שלנו

יומלדת הפתעה
לשירה בדירה!

לאלו שרצו לדעת
מה זה סנוזלן מקרוב

וואי מאוחר
איפה כולם???

מאירים בסגול
הפרחנו בלונים🎈🎈

Close
Cursor Text Play
דילוג לתוכן